Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Odtwarzacz mp3

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zasady Wstępu Na Teren Z.K.

Zasady Wstępu Na Teren Jednostki Penitencjarnej Osób

Nie Będących Funkcjonariuszami Lub Pracownikami

Służby Więziennej

 

Wyciąg z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 sierpnia 2010 r.w sprawie szczegółowego trybu działań  funkcjonariuszy Służby Więziennej podczas wykonywania czynności służbowych

§ 4.1.Funkcjonariusz pełniący służbę przy wejściu do jednostki ustala zasadność ubiegania się osoby o wstęp na teren jednostki lub jego opuszczenie i legitymuje tę osobę w celu ustalenia tożsamości.

 

§ 4.2.Funkcjonariusz deponuje w wyznaczonym  miejscu dokumenty tożsamości osób o których mowa w ust.1, sposób zapewniający ich bezpieczne przechowanie na czas pobytu tych osób na terenie jednostki.

 

§ 4.6.Tożsamość osoby o której mowa w ust.1 ustala się na podstawie następujących dokumentów zawierających dane umożliwiające identyfikację wyposażonych w zdjęcia.

 

1.dowodu osobistego

2.legitymacji szkolnej

3.dowodu tożsamości cudzoziemca

4.dokumentu paszportowego

5.prawa jazdy

 

§ 5.1.Kontrola osób ubiegających się o wstęp ,przebywających oraz opuszczających teren jednostki oraz  funkcjonariuszy i pracowników może polegać na:

 

1)      Sprawdzaniu przy użyciu urządzeń technicznych

2)      Sprawdzaniu odzieży i obuwia

3)      Kontroli osobistej

 

§ 5.2.Funkcjonariusz pełniący służbę przy wejściu do jednostki poddaje kontroli, której mowa w ust.1 każdą osobę z wyłączeniem osób o których mowa w art.18 ust.2.Ustawy o Służbie Więziennej.

 

§ 6.1.Funkcjonariusz pełniący służbę przy wejściu do jednostki lub inny wyznaczony funkcjonariusz jest obowiązany do kontrolowania:

 

1)wnoszonych lub wynoszonych bagaży lub rzeczy osób ubiegających się o wstęp przebywających i

wychodzących  z jednostki.

 

2) pojazdów wjeżdżających na teren jednostki i z niej wyjeżdżających.

 

§ 6.3. Kontrola o której mowa w ust.1 polega na sprawdzeniu w obecności zainteresowanych osób            zawartości bagaży lub rzeczy oraz ładunków pojazdów.

 

§ 7.1.Legitymowanie i czynności kontrolne o których mowa w § 5 ust.1 oraz § 6 ust.1 zwanej dalej „czynnościami  kontrolnymi ‘’ wobec osoby ubiegającej o wstęp na teren jednostki mogą być dokonywane pod warunkiem wyrażenia na nie zgody przez tę osobę.

§ 7.2.Osobie niewyrażającej zgody na wylegitymowanie się lub poddanie czynnościom kontrolnym a także osobie wobec której zachodzi uzasadnione podejrzenie że jest pod wpływem alkoholu ,środków odurzających lub substancji psychotropowych nie zezwala się wstępu do jednostki.

 

 

§ 8.1.Czynnościom kontrolnym może być podana także osoba przebywająca lub opuszczająca teren jednostki oraz funkcjonariusz i pracownik wchodzący i wychodzący z terenu jednostki oraz przebywający na terenie jednostki.

 

§ 8.2.W razie odmowy poddania się czynnością kontrolnym osobę przebywającą lub opuszczającą teren jednostki uprzedza się o możliwości zatrzymania jej na terenie jednostki i przekazania Policji, a razie ponownej odmowy osobę tę umieszcza się w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych oraz powiadamia się Policję.

 

Wyciąg z Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 października 2003 r. w sprawie sposobów ochrony jednostek organizacyjnych Służby Więziennej.

 

§ 99.Osoba uprawiona do widzenia z osadzonym wchodzi do jednostki organizacyjnej w ustalonych dniach i godzinach odbywania widzeń po okazaniu dokumentu umożliwiającego ustalenie tożsamości.

 

Zakres Uprawnień Służby Więziennej

 

Wyciąg z Ustawy o Służbie Więziennej z dnia 9 kwietnia 2010 r.

 

Art.18.1. Funkcjonariusze wykonując czynności służbowe mają prawo:

 

1)      Legitymowanie osób ubiegających się o wstęp oraz opuszczających teren jednostek organizacyjnych oraz deponowania dokumentów tożsamości osób przebywających na terenie jednostki organizacyjnej.

2)      Legitymowania funkcjonariuszy i pracowników wchodzących i wychodzących z jednostki organizacyjnej.

3)      Żądania od osób wymienionych w pkt.1i 2 przekazanie do depozytu przedmiotów niebezpiecznych i przedmiotów niedozwolonych dokonywanie kontroli osobistej tych osób i kontroli ich ubrania, obuwia oraz przeglądanie zawartości bagaży, sprawdzanie pojazdów wjeżdżających oraz wyjeżdżających a także ładunków tych pojazdów również przy użyciu urządzeń technicznych i psów specjalnych wyszkolonych w zakresie wyszukiwania środków odurzających i substancji psychotropowych lub materiałów wybuchowych.

4)      Wzywanie osób zakłócających sposób i porządek w bezpośrednim sąsiedztwie Lu na terenie jednostki organizacyjnej nawiązujących niedozwolone kontakty z osobami pozbawionymi wolności lub usiłującymi bez zezwolenia funkcjonariuszy dostarczać jakiekolwiek przedmioty na teren jednostki organizacyjnej do zaniechania takich zachowań.

5)      Zatrzymania na terenie jednostki organizacyjnej celem niezwłocznego przekazania Policji osób co do których istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary.

6)      Usunięcie z terenu jednostki organizacyjnej osoby która nie stosuje się do polecenia wydanego na podstawie obowiązujących przepisów.

Aktualny PageRank strony grupaaajanek.cba.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO stat4u